
WAGENINGEN (ANP) - In het zuiden en oosten van Nederland zijn tussen de 30 en 75 procent minder wespennesten dan normaal. De zware buien eind mei en begin juni zijn waarschijnlijk de oorzaak, meldt De Natuurkalender van Wageningen University. In het noorden van het land zijn er juist tot de helft meer wespennesten.
Bij ongediertebestrijdingsdiensten in Limburg, Noord-Brabant, Zeeland en Gelderland zijn dit jaar tussen de 30 en 75 procent minder wespennesten gemeld dan normaal. In sommige gebieden worden vrijwel geen wespen aangetroffen. In de Betuwe zitten er opvallend weinig wespen op de rijpe pruimen en de appels en peren die door vogels zijn aangepikt. Het zijn juist deze gebieden die eind mei en begin juni te maken hadden met zeer zware regenbuien.
In gebieden die aan de zware neerslag zijn ontkomen, zoals Friesland en delen van het westen en midden van het land, worden iets meer wespennestmeldingen gedaan. In Groningen en Drenthe is zelfs sprake van beduidend meer wespen. Het aantal meldingen steeg met 30 tot 50 procent.
POPULAIR NIEUWS

Een thuisbatterij vóór januari kopen? Reken eerst deze drie scenario’s door

De Lelijke Eend is terug als elektrische Citroën: wat is er nog over van de oude?

Welke hortensia's snoei je voor de winter en welke laat je juist met rust?

Android-malware zet stiekem een verborgen menu aan: zo zie je of het bij jou openstaat

Gen Z-ouders laten gentle parenting los: deze opvoedtrend wint terrein
