
De organisatie van het Duitse metalfestival Wacken Open Air laat bij de start woensdag weten dat het geen bezoekers meer toelaat op het terrein vanwege de vele regen. De organisatie kondigde aan dat er een "redelijke bezoekerscapaciteit" is bereikt.
"Alle verdere reizen moeten met onmiddellijke ingang worden stopgezet en geannuleerd", luidt de verklaring. Het is de eerste keer in de geschiedenis van het festival dat deze beslissing is genomen. "We zijn erg verdrietig, maar de aanhoudende moeilijke weerssituatie laat ons helaas geen andere keuze." Als gevolg van de aanhoudende regen zijn de kampeer- en evenemententerreinen en toegangswegen van het festival in zo'n slechte staat dat de organisatie meer bezoekers niet meer veilig acht. Dinsdag werden metalfans al opgeroepen om niet meer met de auto te komen.
Vele fans wachtten al urenlang voor het terrein en reageerden verontwaardigd. Ze bekritiseerden volgens persbureau DPA de "ondermaatse communicatie" van het festival. Volgens de organisatie wordt er alles aan gedaan om de programmering gewoon door te laten gaan, maar wordt er dagelijks gekeken naar wat er mogelijk is. Meer informatie over een eventuele terugbetaling voor metalheads die vanwege de bezoekersstop niet naar het festival kunnen wordt nog bekendgemaakt.
Wacken Open Air, een van de grootste metalfestivals ter wereld, duurt deze zomer voor het eerst vier dagen. Er staan meer dan 200 concerten op het programma op negen podia - onder andere van Iron Maiden, Megadeth en Helloween.
POPULAIR NIEUWS

Houtkachel aan nu het vriest? Bij windkracht 2 of minder springt de Stookwijzer op rood

Chrome heeft een extra beschermstand tegen oplichters, maar je moet hem zelf aanzetten

Ligt er nog een oude iPod in huis? Mogelijk is hij duizenden euro's waard

Wil je een leugenaar herkennen? Let niet op zijn blik, maar op de details

Belt Groen Adviespunt of Saldeerplan over je thuisbatterij of warmtepomp? Over deze namen klagen veel mensen bij de Consumentenbond
