TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag flink omhoog na de recordwinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel kreeg vooral steun van sterke bedrijfsresultaten van meerdere techbedrijven en een verdere daling van de olieprijs.
De Japanse Nikkei steeg met ruim 3 procent en de Zuid-Koreaanse beurs won meer dan 4 procent. Dat kwam vooral door stevige koerswinsten van de Zuid-Koreaanse chipfabrikant SK Hynix (plus 8 procent) en elektronicaconcern Samsung, dat bijna 3 procent meer waard werd.
Naar verluidt onderzoeken beide bedrijven of ze chipproductieapparatuur van het Chinese Advanced Micro-Fabrication Equipment kunnen inzetten in hun fabrieken in China. Dat wijst op groeiende concurrentie in de geheugenchipmarkt.
De rally in technologieaandelen in Azië kwam ondanks een tegenvaller voor het Amerikaanse chipbedrijf AMD. Het aandeel daalde in de nabeurshandel met bijna 9 procent. De kwartaalcijfers waren weliswaar beter dan de verwachtingen van analisten, maar konden toch niet voldoen aan de uitzonderlijk hoge verwachtingen van beleggers.
POPULAIR NIEUWS

De Lelijke Eend is terug als elektrische Citroën: wat is er nog over van de oude?

Een thuisbatterij vóór januari kopen? Reken eerst deze drie scenario’s door

Android-malware zet stiekem een verborgen menu aan: zo zie je of het bij jou openstaat

Welke hortensia's snoei je voor de winter en welke laat je juist met rust?

Gen Z-ouders laten gentle parenting los: deze opvoedtrend wint terrein
