BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn stemt alsnog in met een 35-urige werkweek. Dat blijkt uit het akkoord dat het Duitse staatsspoorbedrijf heeft bereikt met de vakbond GDL.
De 35-urige werkweek wordt tot 2029 geleidelijk ingevoerd, staat in de overeenkomst. Deutsche Bahn had een 36-urige werkweek voorgesteld, maar de vakbond wilde daarover geen concessies doen. De afgelopen tijd hebben Duitse spoormedewerkers daarom meermaals het werk neergelegd. Die stakingen hadden ook gevolgen voor het treinverkeer van en naar Nederland.
De vakbond had gedreigd om ook tijdens Pasen het werk neer te leggen. Beide partijen zullen naar verwachting dinsdag in afzonderlijke persconferenties verdere details bekendmaken.
POPULAIR NIEUWS

Hoe je brood niet moet invriezen

Ik heb een pensioen van 3500 per maand. In welk prettig Europees land kan ik het beste gaan wonen

Krijg je in 2027 tot 25 procent meer pensioen? Geef het niet meteen allemaal uit, want daarna kan je uitkering jaren achterblijven

Waar je salaris het meest waard is: Koeweit wint, Nederland twaalfde

Infomedics-nota van €295 in je mail, te betalen vóór 14 november? Betaal niet voordat je dit kenmerk hebt gecheckt
