
De Nederlandse economie staat op een omslagpunt, maar het duurt nog zeker tot 2015 voordat de consument dat in zijn portemonnee merkt en ook daadwerkelijk meer gaat uitgeven. Dat blijkt uit de jongste economische ramingen van De Nederlandsche Bank (DNB), die maandag zijn gepubliceerd.
Na een krimp van 1 procent in 2013 rekent DNB voor volgend jaar op een bescheiden groei van 0,5 procent. Dat herstel wordt nog hoofdzakelijk gedreven door de export. Pas in 2015 trekt ook de particuliere consumptie iets aan (0,3 procent), geholpen door een 2,5 procent hogere koopkracht. De economie groeit dan naar verwachting met 0,9 procent.
Daarmee is DNB somberder dan een halfjaar geleden, toen nog van een groei van 1,1 procent in 2015 werd uitgegaan. Ook over de arbeidsmarkt is de centrale bank negatiever. De werkloosheid loopt naar verwachting op van 6,8 procent in 2013 naar 7,4 procent volgend jaar, en daalt ook in 2015 nog niet.
POPULAIR NIEUWS

Box 3-halvering gaat niet door, maar met €120.000 spaargeld moet je vóór 1 januari toch je saldo checken

Geboren na september 1964? Het kabinet beslist binnenkort of jij drie maanden later AOW krijgt

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten
