PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De Eiffeltoren gaat zondag weer open, omdat de vakbonden en de exploitant van het Parijse monument tot een akkoord zijn gekomen. Vijf dagen lang was de toeristische trekpleister gesloten door een staking.
Tientallen werknemers voerden sinds maandag actie omdat ze vinden dat het stadsbestuur van Parijs de toeristische attractie verwaarloost. De partijen hebben nu afgesproken dat regelmatig een financiële stand van zaken zal worden opgemaakt van de Eiffeltoren.
Het stakende personeel zei dat het onderhoud van de Eiffeltoren ernstig te wensen overlaat. De ontwerper van het bouwwerk, ingenieur Gustave Eiffel, zei ooit dat het bouwwerk eeuwig zou meegaan als het om de zeven jaar wordt geschilderd. Maar volgens de werknemers is dat al veel te lang geleden voor het laatst gebeurd. De stad Parijs ontkent dit en zegt dat er alleen een onderhoudspauze was ingelast door de coronacrisis.
POPULAIR NIEUWS

Houtkachel aan nu het vriest? Bij windkracht 2 of minder springt de Stookwijzer op rood

Chrome heeft een extra beschermstand tegen oplichters, maar je moet hem zelf aanzetten

Ligt er nog een oude iPod in huis? Mogelijk is hij duizenden euro's waard

Wil je een leugenaar herkennen? Let niet op zijn blik, maar op de details

Warmtepomp met dynamisch contract? Niet de vorstnacht, maar het uur vóór 18.00 uur is deze week het duurst
