GENÈVE (ANP/AFP) - De internationale autoshow in het Zwitserse Genève komt na een geschiedenis van 119 jaar voorgoed ten einde. Volgens de organisatoren van de Geneva International Motor Show, zoals de expo officieel heet, hangt dat besluit vooral samen met de verminderde interesse van autobedrijven en ook bezoekers.
De autosalon werd voor het eerst gehouden in 1905 toen er 17.000 bezoekers op af kwamen. In 2005 bereikte de show een piek met bijna 750.000 bezoekers. Bij de editie van 2019 kwamen er 602.000 mensen en waren er 184 deelnemende bedrijven, daarna werd vier jaar lang de show niet gehouden door de coronapandemie. Dit jaar trok de autoshow nog maar 168.000 mensen en waren er slechts 37 deelnemende bedrijven.
De organisatoren spreken van een zeer teleurstellend besluit. Maar door concurrentie van de autoshows van München en Parijs, onzekerheden in de auto-industrie en de hoge kosten is het niet langer houdbaar om door te gaan, aldus de organisatoren.
De Geneva International Motor Show heeft wel een zusterevenement in de Qatarese hoofdstad Doha. Die autoshow in Qatar gaat volgend jaar wel door, na een "succesvolle" eerste editie vorig jaar november.
POPULAIR NIEUWS

Is een boterham met kaas gezonder dan een tosti?

Dit zijn de 10 duurste Nederlandse steden om in 2026 te wonen

Nederland telt de meeste fietsdoden per inwoner van de EU, maar dat zegt minder dan je denkt

Fietser rijdt door rood, maar jij kunt toch moeten betalen: zo zit dat
Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth
