LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa wil een belang nemen in de Portugese maatschappij TAP, aldus de Italiaanse krant Corriere della Sera. Volgens de krant gaat het in eerste instantie om een minderheidsbelang van 19,9 procent. Lufthansa-topman Carsten Spohr zou maandag gesprekken hebben met Portugese overheidsfunctionarissen over de plannen.
De Portugese regering wil TAP deels privatiseren. Naast Lufthansa hebben ook British Airways-moederconcern IAG en Air France-KLM interesse getoond in een belang in TAP. De maatschappij is volgens kenners vooral aantrekkelijk door haar verbindingen met Brazilië. TAP is daar de grootste speler van Europa.
Spohr gaat volgens bronnen praten met de Portugese ministers van Infrastructuur en Financiën. Naar verluidt wil Lufthansa in het eerste kwartaal van volgend jaar zijn bod op een belang in TAP concreet maken. Daarmee zou een waarde zijn gemoeid van 180 miljoen tot 200 miljoen euro.
POPULAIR NIEUWS

Box 3-halvering gaat niet door, maar met €120.000 spaargeld moet je vóór 1 januari toch je saldo checken

Geboren na september 1964? Het kabinet beslist binnenkort of jij drie maanden later AOW krijgt

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten
