DEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders zoeken lastminute elders de zon op door het matige zomerweer in ons land. Reisorganisaties TUI, Sunweb en Corendon zagen de lastminuteboekingen de afgelopen week flink stijgen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Vooral Turkije, Spanje en Griekenland zijn populair, signaleren de organisaties.
Volgens TUI verwerkte het reisbureau afgelopen week 87 procent meer boekingen met vertrek op korte termijn. Bij Corendon verdubbelde het aantal lastminutereizen bijna, laat een woordvoerster weten. Ook reisbureau Sunweb zegt dat de afgelopen weken de lastminuteboekingen met 25 procent gestegen zijn. Daar zijn naast Griekse eilanden ook Ibiza en Egypte populair.
Het slechte weer beïnvloedt niet alleen Nederlandse reizigers, ook in buurlanden zien de reisbureaus een verhoogde vraag. In Duitsland, België, Groot-Brittannië en de Scandinavische landen zoeken meer mensen lastminute de zon op, stelt TUI.
TUI waarschuwt dat een aantal bestemmingen aardig volgeboekt raakt en dat de bezettingsgraad in de hotels snel stijgt. De woordvoerster van Corendon benadrukt bovendien dat eerder boeken loont. "Als je keuzemogelijkheden wil hebben, boek dan snel."
POPULAIR NIEUWS

Houtkachel aan nu het vriest? Bij windkracht 2 of minder springt de Stookwijzer op rood

Chrome heeft een extra beschermstand tegen oplichters, maar je moet hem zelf aanzetten

Ligt er nog een oude iPod in huis? Mogelijk is hij duizenden euro's waard

Wil je een leugenaar herkennen? Let niet op zijn blik, maar op de details

Belt Groen Adviespunt of Saldeerplan over je thuisbatterij of warmtepomp? Over deze namen klagen veel mensen bij de Consumentenbond
