
Particuliere klanten van energiebedrijf Eneco besparen de laatste weken fors op hun gasverbruik. Gecorrigeerd voor weersinvloeden gebruiken zij sinds 1 september 20 tot 25 procent minder gas dan afgelopen jaren, zegt het bedrijf.
Het percentage geldt voor ongeveer 2 miljoen particuliere klanten van Eneco samen. Van de ruim 230 duizend klanten die een zogeheten ‘slimme thermostaat’ hebben, ziet Eneco bovendien dat zij de temperatuur in huis sinds 1 september gemiddeld 1 tot 2 graden lager hebben staan dan voorgaande jaren. ‘Maar of dit ook stand gaat houden als het kouder wordt, weten we dan pas,’ zegt het bedrijf in De Volkskrant.
Thijs Bouman, onderzoeker sociale en omgevingspsychologie aan de Rijksuniversiteit Groningen, vindt de daling niet verrassend: ‘Door de extreem hoge gasprijzen is het voor veel mensen op dit moment simpelweg niet te betalen om eenzelfde hoeveelheid gas te gebruiken.’
Bouman is daarom speciaal benieuwd naar vergelijkbare cijfers vanaf 1 januari 2023, als het prijsplafond voor gas en elektriciteit wordt ingevoerd. ‘Wat je vaak ziet bij financiële prikkels, is dat ze blijven zolang die prikkel er is. Het is dus de vraag of de daling zo sterk blijft wanneer gas weer goedkoper wordt.’
Bron(nen): De Volkskrant
POPULAIR NIEUWS

Verwarming uit in de slaapkamer? Onder 15 graden loop je meer risico op schimmel

Is bruine rijst écht gezonder? Het antwoord is minder simpel dan je denkt

Onderzoekers: eet van de kiwi ook de schil. Maar was hem wel goed

In Amerika het dubbele verdienen? Bij deze drie beroepen verschilt het loon flink

Plaque in je slagaders verdwijnt niet, maar kan wel stabieler worden: zo verklein je de kans op een hartinfarct
