‘Jihad meth’ goed voor feest en oorlog in het Midden-Oosten
Captagon is de naam van de pil, die in Europa nauwelijks bekend is, maar waar velen in het Midden-Oosten menig feestje mee opleuken. ‘Je vergeet iedereen om je heen, je hallucineert en alles is beter. Je hebt zoveel ideeën,’ vertelt de Libanese Khaled (19).
De helft van alle onderschepte amfetamine, het basisingrediënt van Captagon, wordt volgens de Verenigde Naties in het Midden-Oosten gevonden, schrijft De Correspondent. 0,2 procent van de bevolking zou amfetamines gebruiken en dat aantal neemt toe. Ter vergelijking: cocaïne wordt slechts door 0,05 procent gebruikt.
In 1961 werd Captagon ontwikkeld voor ADHD'ers, maar in 1986 werd het verboden wegens de verslavende werking ervan. Het middel is nu vooral populair onder welgestelde jongeren in de Golfstaten.
De drug geeft ze energie om nachtenlang door te feesten en werkt seksueel stimulerend. Ook wordt hij wel gebruikt als afslankpil, omdat honger ermee wordt onderdrukt. En in Saoedi-Arabië nemen vrachtwagenchauffeurs de pillen om wakker te blijven. Voordeel is dat Captagon veel goedkoper is dan cocaïne. Een pilletje koop je al voor 5 euro in Libanon of voor 16 euro in bijvoorbeeld Saoedi-Arabië.
Maar de drug is niet alleen geliefd onder feestvierende jongeren, het middel houdt ook de strijders van IS scherp van geest. ‘Het houdt je wakker, het maakt je agressiever, je laat alle remmen los,’ aldus psycholoog Ramzi Haddad, gevestigd in Beiroet. Sommige media noemen de drug zelfs ‘jihad meth,’ vanwege de populariteit onder strijders in Syrië.
Bron(nen): De Correspondent
Waarom tonen jullie MDMA-pillen? Captagon heeft géén hallucinogene werking.
Het is allemaal één pot nat. Op drugsgebruik hoort de doodstraf te staan.
(in antwoord op Windows 8)Ik ben baas over eigen lichaam
(in antwoord op Simon Sturmführer)Niet lang meer als je dat spul gaat gebruiken.
(in antwoord op Windows 8)Geen last van, jij?
(in antwoord op biker henk)Binnen de organisatie waar uw profielnaam/plaatje aan refereert waren ze er ook niet echt vies van. Maar ja, nazi’s en jihadisten zijn ook één pot nat.
(in antwoord op Simon Sturmführer)Nazi’s op speed?
(in antwoord op Calhoun84)Onder andere methamfetamine
(in antwoord op Windows 8)http://www.amphetamines.com/adolf-hitler.html
(in antwoord op Windows 8)http://www.skynet.be/jack-nl/lifestyle/dossier_pervitin?articleId=867326
(in antwoord op Windows 8)Bikers…als er nu één groep in de dopehandel zit , lol
(in antwoord op biker henk)Waar haal je die linkse onzin nou weer vandaan?
(in antwoord op Calhoun84)Linkse onzin? Dat is gewoon algemeen bekende geschiedenis.
Nazi Duitsland was overigens überhaupt niet tegen drugs, verslaving werd gezien als een ziekte die genezen kon worden. Logisch ook, de meeste verslaafden waren veteranen uit de Eerste Wereldoorlog.
(in antwoord op Simon Sturmführer)Je propaganda tegen mij zal in in iedere geval niet werken.
(in antwoord op Calhoun84)haha hoeft ook niet, pak gewoon zelf gewoon eens een boek.
(in antwoord op Simon Sturmführer)Burgermans? Ben jij het?
(in antwoord op Simon Sturmführer)Nee, ik hou wel van drugs.
(in antwoord op El Perro)Jouw held Adolf was een junkie.
(in antwoord op Simon Sturmführer)Opa vond Adolf inderdaad een hele toffe peer, maar om die man nou een junkie te noemen dat gaat wel erg ver Burgermans.
Vroeger in de tijd van mijn opa stond op dat vergrijp de doodstraf.
(in antwoord op Burgermans)Adolf was een kunstenaar en zoals je weet zijn dat bijna allemaal junkies of homo’s.
(in antwoord op Simon Sturmführer)Onzin. Wat ben jij dan wel? Zeker zo’n extreemlinkse uitkeringstrekker?
(in antwoord op Burgermans)Hitler raakte meer opgewonden van soldaten dan van Eva Braun, hij lustte geen vlees en was dol op drugs. Lijken mij toch echt kenmerken van een homo.
(in antwoord op Simon Sturmführer)http://www.trouw.nl/tr/nl/4496/Buitenland/article/detail/3768122/2014/10/13/Hitler-was-groot-liefhebber-van-crystal-meth.dhtml
Touché linkse rakker 😉
(in antwoord op Burgermans)Ik ruik een communistisch complot, in de tijd van opa wisten ze wel raad met die akelige communisten.
(in antwoord op Burgermans)Upvote omdat je gewoon te grappig bent.
Ook bekend onder de naam Jan Terlouw of Mihammed toevallig?
(in antwoord op Simon Sturmführer)Laat me raden: die werden gedrogeerd en in hun vossenhol genomen door de Röhm en Göring.
(in antwoord op Simon Sturmführer)Göring niet, die zat dankzij zijn vrouw in een afkickkliniek in Zweden omdat hij verslaafd was aan de morfine. 😀
(in antwoord op Burgermans)Niet in Nazi Duitsland in ieder geval.
(in antwoord op Simon Sturmführer)Zo zo, expert? 😉
(in antwoord op Windows 8)Captagon nog gekregen om wakker te blijven op wacht. Toen de USSR nog bestond 😀
(in antwoord op AT)Windows8 is overal expert in !!
(in antwoord op AT)All round expertt 😉
Genoeg woestijn waarin je in een camper meth kan koken.
History repeats… De SS gebruikte pure cristal meth. om hun soldaten harder te laten gaan. A.Hitler liet de drug door zijn lijfarts intraveneuws inspuiten.
Hij was`verslaafd en werd er krankzinnig door.
bron:
http://www.washingtonpost.com/blogs/worldviews/wp/2014/10/14/high-hitler-nazi-leader-was-a-crystal-meth-addict-says-new-documentary/
UK pilots tijdens bomb raids ook hoor.
(in antwoord op Overseasz)MK-ULTRA
https://www.princeton.edu/~achaney/tmve/wiki100k/docs/Project_MKULTRA.html
http://www.wired.com/2010/04/0413mk-ultra-authorized/
Nederlandse Cocaïnefabriek, die bestond van 1900 tot 1962, en een rol speelde in zowel de Eerste als de Tweede Wereldoorlog. De Cocaïnefabriek is een fenomeen waarvan weinig Nederlanders afweten.
http://www.scientias.nl/kijkje-in-de-nederlandsche-cocainefabriek/
(in antwoord op vandehoedenderand)Wat zou er gebeuren als je die haatmoslims xtc geeft in plaats van fenethylline? Gaan ze elkaar dan knuffelen?