Bloemen van Hitler op veiling VS

Een veilinghuis in de VS verkoopt deze week een aquarel van Adolf Hitler uit 1912. Het gaat om een stilleven met een vaas met bloemen dat met een startprijs van omgerekend 27.500 euro donderdag per opbod wordt verkocht, aldus de Süddeutsche Zeitung dinsdag.

Voordat hij aan zijn 'carrière' als nazidictator begon, probeerde Hitler het rond de jaren twintig van de vorige eeuw in Wenen als kunstenaar. Het was notabene de Joodse handelaar Samuel Morgenstern die talent bij Hitler ontdekte en zijn werk promootte. Morgenstern stierf in 1943 in het getto van het Poolse Lodz.

Het stilleven dat veilinghuis Nate D. Sanders aanbiedt, is a-typisch voor het werk van Hitler, die vooral landschappen en architectuur schilderde. Hij maakte zo'n 2000 werken tussen circa 1905 en 1920.

1 Reactie Doe mee met de discussie →