AMERSFOORT (ANP) - De politie heeft de gespannen situatie die zaterdagavond ontstond rond een Eritrees feest in Amersfoort in de kiem weten te smoren. Buiten aan de Van Galenstraat in de wijk Kruiskamp stond een groep Eritreeërs die de confrontatie zocht met de tientallen mensen binnen. Volgens een woordvoerder van de politie wisten agenten de groepen uit elkaar te houden en was er rond 23.15 uur geen gevaar meer voor een confrontatie.
De politie zegt tot dusver geen aanhoudingen te hebben hoeven verrichten. De mensen op het Eritrese feest zijn volgens de woordvoerder naar huis. "De politie heeft de situatie onder controle."
Eritrea vierde vrijdag onafhankelijkheidsdag, zijn nationale feestdag. De regeringsgezinde Federatie van Eritrese Gemeenschappen Nederland (FEN) wilde dat zaterdag vieren met een feest voor zevenhonderd tot negenhonderd genodigden in Rijswijk, maar de Zuid-Hollandse gemeente verbood dat uit angst voor ongeregeldheden.
Een nieuwjaarsfeest in Den Haag eerder dit jaar leidde tot rellen, toen tegenstanders van het Eritrese bewind de aanwezige medestanders van het regime wilden belagen.
POPULAIR NIEUWS

Houtkachel aan nu het vriest? Bij windkracht 2 of minder springt de Stookwijzer op rood

Chrome heeft een extra beschermstand tegen oplichters, maar je moet hem zelf aanzetten

Ligt er nog een oude iPod in huis? Mogelijk is hij duizenden euro's waard

Wil je een leugenaar herkennen? Let niet op zijn blik, maar op de details

Belt Groen Adviespunt of Saldeerplan over je thuisbatterij of warmtepomp? Over deze namen klagen veel mensen bij de Consumentenbond
