
Het Franse dorpje Publier moet van de rechter het beeld van de maagd Maria weghalen dat uitkijkt over het Meer van Genève. Het religieuze beeld op gemeentegrond is in strijd met de strikte scheiding tussen kerk en staat, meldt de BBC.
De burgemeester heeft drie maanden de tijd gekregen om het Mariabeeld, dat daar sinds 2011 stond, weg te halen. Als het er dan nog steeds staat, krijgt de gemeente een boete van 100 euro per dag opgelegd.
Burgemeester Gaston Lacroix hoopt het beeld op een privéterrein kwijt te kunnen. Lokaal bestond er al veel discussie over het religieuze werk dat met publiek geld was gefinancierd.
POPULAIR NIEUWS

Houtkachel aan nu het vriest? Bij windkracht 2 of minder springt de Stookwijzer op rood

Chrome heeft een extra beschermstand tegen oplichters, maar je moet hem zelf aanzetten

Ligt er nog een oude iPod in huis? Mogelijk is hij duizenden euro's waard

Wil je een leugenaar herkennen? Let niet op zijn blik, maar op de details

Belt Groen Adviespunt of Saldeerplan over je thuisbatterij of warmtepomp? Over deze namen klagen veel mensen bij de Consumentenbond
