DEN HAAG (ANP) - Jean Wiertz wordt de nieuwe partijvoorzitter van het CDA. Volgens de partij hebben geen tegenkandidaten zich gemeld voor de functie. Wiertz volgt de vorig jaar opgestapte Hans Huibers op, die vertrok na anonieme kritiek op zijn functioneren in de media.
De 64-jarige Wiertz is rector van het Sint-Janslyceum in 's-Hertogenbosch en afdelingsvoorzitter van het CDA in de Brabantse stad. Na het vertrek van Huibers werd Mark Buck waarnemend voorzitter. CDA-leden kunnen op het congres van 23 maart de voordracht van Wiertz bekrachtigen.
Het CDA heeft een zware tijd achter de rug met veel leiderschapswisselingen in relatief korte tijd en het vertrek van het populaire Kamerlid Pieter Omtzigt. Sinds augustus is Henri Bontenbal partijleider. Het CDA viel bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer terug naar 5 zetels, een verlies van 10 vergeleken met de verkiezingen in 2021.
POPULAIR NIEUWS

Allerzielen: Wat gebeurt er eigenlijk met je als je verbrandt in de oven

Zonnepanelen? Vanaf januari telt niet alleen hoeveel je opwekt

Verwarming uit in de slaapkamer? Onder 15 graden loop je meer risico op schimmel

Verwarming ’s nachts op 15 graden? Niet als je deze installatie hebt

Ouder worden en 's nachts steeds vaker naar de wc: hier komt dat door
