Het 16-jarige meisje dat overleed door een val van een pand in het centrum van Amsterdam, was uitgegleden, meldt de politie vrijdag. "Er is geen sprake van enig strafbaar feit", aldus de politie. De twee 16-jarige jongens, die na het incident werden aangehouden, zijn geen verdachten meer.
De politie ontving dinsdag rond 23.45 uur een melding over een groep jongeren die een pand aan de Geldersekade was binnengegaan door de toegangsdeur te forceren. Toen de agenten bij het pand aankwamen, was het meisje kort daarvoor van grote hoogte gevallen. Ze werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, waar ze later overleed.
Of het meisje van het dak of uit een raam is gevallen, wil de politie niet zeggen. "Omdat er geen sprake is van een misdrijf, delen wij niet meer over de zaak", aldus een politiewoordvoerder.
De twee 16-jarige jongens werden aangehouden omdat ze wegrenden toen de politie arriveerde. Zij werden woensdag eind van de dag weer vrijgelaten.
POPULAIR NIEUWS

Is een boterham met kaas gezonder dan een tosti?

Warmtepomp met dynamisch contract? Niet de vorstnacht, maar het uur vóór 18.00 uur is deze week het duurst

Nederland telt de meeste fietsdoden per inwoner van de EU, maar dat zegt minder dan je denkt

Dit zijn de 10 duurste Nederlandse steden om in 2026 te wonen
Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth
