Den Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.
In de eerste stemronde eindigde de liberaal nog onderaan, met 39 stemmen. "Het was een spannende strijd; ik zal maar niet vertellen wat er in die eerste ronde allemaal door mijn hoofd ging."
In de tweede ronde steeg hij naar 49 stemmen, terwijl Martin Bosma (PVV, 61) bovenaan bleef staan met 67 stemmen. Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) haalde in die ronde 32 stemmen en viel daarmee af. Van Campen won uiteindelijk in de derde stemronde met 79 stemmen. Voormalig Kamervoorzitter Bosma kreeg er 69.
Volgens de nieuwe voorzitter heeft partijpolitiek geen rol gespeeld bij de omslag in het stemverloop. Wat de oorzaak wél is, laat hij graag aan anderen over om te analyseren.
POPULAIR NIEUWS

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand

Deze 7 plekken vergeten we vaak bij het schoonmaken
