
De piloten van het ramptoestel van AirAsia hebben een belangrijk computersysteem uitgeschakeld voordat het neerstortte. Dat zeggen twee bronnen die meer weten over het onderzoek naar de ramp. Het computersysteem zorgt er normaal voor dat een vliegtuig bestuurbaar blijft.
Mogelijk schakelden de piloten de computer uit toen er allemaal waarschuwingen in de cockpit verschenen. Maar de ervaren piloten hadden zelfs met uitgeschakelde computers het vliegtuig kunnen besturen, zeggen de bronnen. Toch steeg het toestel in korte tijd veel te snel. Waarom de piloten het vliegtuig lieten stijgen of dat de stijging een andere oorzaak heeft is nog niet bekend. Volgens de datarecorder bestuurde de copiloot het vliegtuig op het moment dat het misging.
Vliegtuigfabrikant Airbus zegt dat het systeem nooit uitgezet had mogen worden. Vaak vallen daardoor ook andere systemen uit.
POPULAIR NIEUWS

Houtkachel aan nu het vriest? Bij windkracht 2 of minder springt de Stookwijzer op rood

Chrome heeft een extra beschermstand tegen oplichters, maar je moet hem zelf aanzetten

Ligt er nog een oude iPod in huis? Mogelijk is hij duizenden euro's waard

Wil je een leugenaar herkennen? Let niet op zijn blik, maar op de details

Warmtepomp met dynamisch contract? Niet de vorstnacht, maar het uur vóór 18.00 uur is deze week het duurst
