Sancties tegen Israël behoren tot de mogelijke stappen die Nederland zal nemen als Israël een grootschalige aanval opent op Rafah in het zuiden van Gaza, zei premier Mark Rutte in de Tweede Kamer. Als de regering-Netanyahu de aanval inzet, zal het demissionaire kabinet "onmiddellijk" samenkomen om te praten over mogelijke stappen.
Rutte wilde niet zeggen aan welke stappen het kabinet dan denkt. "Sancties zijn niet uitgesloten." Maar zo'n aanval zal "politieke gevolgen" hebben. Daar is Israël ook heel goed van op de hoogte, zei hij. Een aanval zal een "gamechanger" zijn en een "humanitaire ramp" veroorzaken. Rutte heeft geen concrete aanwijzingen dat Israël de aanval wil inzetten.
POPULAIR NIEUWS

Ik heb een pensioen van 3500 per maand. In welk prettig Europees land kan ik het beste gaan wonen

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand

Krijg je in 2027 tot 25 procent meer pensioen? Geef het niet meteen allemaal uit, want daarna kan je uitkering jaren achterblijven
