KYIV (ANP) - In sommige regio's in Oekraïne zijn er problemen met de elektriciteitsvoorziening, meldt de Oekraïense premier Denys Sjmyhal op Telegram. Die zijn ontstaan door massale Russische raket- en droneaanvallen op energiefaciliteiten afgelopen nacht.
Volgens Sjmyhal is er grote schade aangericht. Maar het energiesysteem is nog intact, al is "de situatie moeilijk". Het land importeert stroom uit Roemenië, Slowakije, Polen, Hongarije en Moldavië om tekorten op te vangen.
De premier roept inwoners op het elektriciteitsgebruik te verminderen, met name in de avonduren. Ondertussen wordt hard gewerkt aan het herstel van de beschadigde energiecentrales en distributiesystemen.
Volgens het Oekraïense leger werden in de nacht van donderdag op vrijdag 58 van de 60 Russische drones en 26 van de 29 raketten uit de lucht geschoten.
POPULAIR NIEUWS

Houtkachel aan nu het vriest? Bij windkracht 2 of minder springt de Stookwijzer op rood

Chrome heeft een extra beschermstand tegen oplichters, maar je moet hem zelf aanzetten

Ligt er nog een oude iPod in huis? Mogelijk is hij duizenden euro's waard

Wil je een leugenaar herkennen? Let niet op zijn blik, maar op de details

Belt Groen Adviespunt of Saldeerplan over je thuisbatterij of warmtepomp? Over deze namen klagen veel mensen bij de Consumentenbond
