KOERSK (ANP/AFP) - Rusland is begonnen met een tegenoffensief in de regio Koersk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Rusland zelf zegt tien dorpen in de Russische regio te hebben heroverd in de afgelopen twee dagen.
Oekraïense troepen staken ruim een maand geleden verrassend de grens over en konden toen redelijk makkelijk oprukken in het Russische grondgebied. De laatste weken stagneerde die opmars en nu zouden de Russen naar eigen zeggen dus weer terreinwinst boeken.
Zelensky erkent dat het Russische tegenoffensief is ingezet, maar bevestigt niet dat Rusland dorpen heeft heroverd. Volgens de Oekraïense president verloopt de operatie in Koersk volgens plan, omdat Kyiv al rekening had gehouden met een tegenoffensief.
POPULAIR NIEUWS

Houtkachel aan nu het vriest? Bij windkracht 2 of minder springt de Stookwijzer op rood

Chrome heeft een extra beschermstand tegen oplichters, maar je moet hem zelf aanzetten

Ligt er nog een oude iPod in huis? Mogelijk is hij duizenden euro's waard

Wil je een leugenaar herkennen? Let niet op zijn blik, maar op de details

Belt Groen Adviespunt of Saldeerplan over je thuisbatterij of warmtepomp? Over deze namen klagen veel mensen bij de Consumentenbond
