NAIROBI (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Kelvin Kiptum is overleden aan ernstig hoofdletsel dat de wereldrecordhouder op de marathon opliep door zijn auto-ongeluk. De patholoog-anatoom die het lichamelijk onderzoek verrichtte, constateerde schedelbreuken, gebroken ribben en verwondingen aan de longen.
De oorzaak van het ongeval is nog altijd niet duidelijk. "We hebben monsters genomen voor verdere analyse, omdat de omstandigheden van het overlijden nog worden onderzocht", aldus de patholoog-anatoom.
Kiptum kwam op 11 februari om het leven door een eenzijdig verkeersongeval op de weg van Kiptagat naar Eldoret. De 24-jarige atleet raakte van de weg en botste tegen een boom. Hij overleed ter plaatse, evenals zijn 36-jarige coach Gervais Hakizimana. Kiptum liep in oktober in Chicago als eerste man de marathon onder de 2 uur en 1 minuut en zette het wereldrecord op 2.00.35. Hij zou in april een nieuwe recordpoging doen in de marathon van Rotterdam.
POPULAIR NIEUWS

Is een boterham met kaas gezonder dan een tosti?

Warmtepomp met dynamisch contract? Niet de vorstnacht, maar het uur vóór 18.00 uur is deze week het duurst

Nederland telt de meeste fietsdoden per inwoner van de EU, maar dat zegt minder dan je denkt
Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

Zo gelukkig word je van mensen om je heen, ook als je met niemand praat
