HEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga heeft met een sterke 5000 meter de leiding gegrepen op het NK allround. De titelverdediger van Team Essent won in een tijd van 6.08,65 en bleef daarmee teamgenoot Beau Snellink en Kars Jansman voor.
In het klassement passeerde Huizinga ook Patrick Roest, die tot 6.24,94 kwam en daarmee achtste werd. Roest was eerder derde op de 500 meter geworden. Dit NK is pas zijn eerste officiële wedstrijd dit seizoen. Hij miste het begin van het seizoen door de naweeën van een ontstoken verstandskies.
Snellink kwam tot een tijd van 6.12,01 en staat in het klassement tweede achter zijn ploeggenoot Huizinga. Marcel Bosker werd vijfde in 6.19,55 en staat derde in het klassement. Roest staat vierde.
POPULAIR NIEUWS

Verwarming uit in de slaapkamer? Onder 15 graden loop je meer risico op schimmel

Is bruine rijst écht gezonder? Het antwoord is minder simpel dan je denkt

Onderzoekers: eet van de kiwi ook de schil. Maar was hem wel goed

In Amerika het dubbele verdienen? Bij deze drie beroepen verschilt het loon flink

Plaque in je slagaders verdwijnt niet, maar kan wel stabieler worden: zo verklein je de kans op een hartinfarct
