INZELL (ANP) - Jordan Stolz heeft voor het eerst en op indrukwekkende wijze de wereldtitel allround veroverd. De 19-jarige Amerikaan zag zijn ruime voorsprong op de afsluitende 10 kilometer in Inzell niet meer in gevaar komen. Hij is de jongste wereldkampioen allround sinds zijn illustere landgenoot Eric Heiden in 1977.
Stolz bleef in het klassement Patrick Roest ruim voor. Hij ging de 10 kilometer in met een voorsprong van ruim 33 seconden en kwam zelf tot 13.04,76 op de langste afstand. Roest versnelde in zijn 10 kilometer en probeerde, gedragen door het veelal Nederlandse publiek zo veel mogelijk tijd terug te pakken. Hij kwam tot een halve baan voorsprong, maar toen kon hij niet meer. Hij reed 12.51,81 en werd daarmee tweede achter de Italiaanse wereldkampioen Davide Ghiotto die won in een baanrecord van 12.40,61.
Hallgeir Engebraten versloeg in een rechtstreeks duel landgenoot Sverre Lunde Pedersen in de strijd om het brons. Met 12.55,42 verzekerde hij zich van de derde plaats. Pedersen, die bezig was aan zijn laatste schaatstoernooi, nam in de slotronde onder het luid gejuich van vooral de Noorse fans afscheid met 13.14,56 en sloot af met de zevende plaats in het klassement.
POPULAIR NIEUWS

Box 3-halvering gaat niet door, maar met €120.000 spaargeld moet je vóór 1 januari toch je saldo checken

Geboren na september 1964? Het kabinet beslist binnenkort of jij drie maanden later AOW krijgt

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten
