
Het onderzoek duurde 3 jaar en resulteerde in een rapport van 60.000 pagina's, maar één van de onderzoekers die hiermee de meeste bekendheid verwierf, blijkt de boel te hebben belazerd. Tijdens het onderzoek naar de heilzame effecten van resveratrol, een stof die in rode wijn zit, zijn de gegevens 145 keer verzonnen of vervalst.
Voor wie dacht dat onderzoeksfraude typisch iets is voor de sociale wetenschappen: de frauderende onderzoeker, Prof. dr. Dipak K. Das, was als hoogleraar verbonden aan de afdeling Chirurgie en directeur van het Cardiovasculair Onderzoekscentrum van het academisch ziekenhuis van de Universiteit van Connecticut (UConn).
Het onderzoek naar de fraude kwam op gang na een anonieme tip over malversaties in het onderzoek in 2008.
Is rode wijn dan toch niet zo gezond? Vooralsnog is er geen reden om te twijfelen aan de positieve effecten van resveratrol. In diverse andere onderzoekscentra werd dat ook aangetoond.
Bron(nen): Medical News Today
POPULAIR NIEUWS

Hoe je brood niet moet invriezen

Ik heb een pensioen van 3500 per maand. In welk prettig Europees land kan ik het beste gaan wonen

Krijg je in 2027 tot 25 procent meer pensioen? Geef het niet meteen allemaal uit, want daarna kan je uitkering jaren achterblijven

Waar je salaris het meest waard is: Koeweit wint, Nederland twaalfde

Infomedics-nota van €295 in je mail, te betalen vóór 14 november? Betaal niet voordat je dit kenmerk hebt gecheckt
