LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.
De verhoging met een kwart procentpunt naar 4 procent was verwacht door economen. De centrale bank voorziet een inflatie van de consumentenprijzen die dicht bij de 5 procent ligt. Dat komt door de stijgende energie- en brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog.
De Bank of England volgt met de renteverhoging de lijn van de Amerikaanse centrale bank. Die verhoogde in september voor het eerst de rente sinds 2023. Het belangrijkste rentetarief in de VS ging naar een niveau tussen de 3,75 en 4 procent. Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) kozen eind oktober unaniem voor een rentepauze, nadat ze een renteverhoging wel hadden overwogen.
POPULAIR NIEUWS

Is een boterham met kaas gezonder dan een tosti?

Warmtepomp met dynamisch contract? Niet de vorstnacht, maar het uur vóór 18.00 uur is deze week het duurst

Nederland telt de meeste fietsdoden per inwoner van de EU, maar dat zegt minder dan je denkt
Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

Zo gelukkig word je van mensen om je heen, ook als je met niemand praat
