AMSTERDAM (ANP) - Het advocatenkantoor achter de claimwebsite voor gedupeerde bakfietsbezitters van Babboe kijkt of een eventuele rechtszaak bekostigd kan worden door investeerders die zijn gespecialiseerd in massaschadeclaims. Dit meldt advocaat Quirijn Bongaerts van Birkway.
Bongaerts zegt een mogelijke zaak liever niet te willen laten financieren door de gedupeerden zelf. "Dan heb je als fietser eerst de pech van een fiets met een veiligheidsissue en moet je vervolgens ook nog betalen om je recht geldend te maken", zegt hij. Ook een belangrijke reden voor zijn kantoor om financiering van andere partijen te zoeken zijn de vele berichten die de advocaat naar eigen zeggen krijgt van mensen die "krom hebben moeten liggen om hun fiets te kopen".
Volgens de advocaat komt het in Nederland steeds vaker voor dat rechtszaken over massaclaims worden voorgeschoten door gespecialiseerde investeerders. Deze organisaties vragen in ruil voor het voorschieten een deel van de opbrengst van de uitspraak.
POPULAIR NIEUWS

Box 3-halvering gaat niet door, maar met €120.000 spaargeld moet je vóór 1 januari toch je saldo checken

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand
