BRUSSEL (ANP) - Als het aan de Europese Commissie ligt, krijgt Nederland binnenkort 1,3 miljard euro subsidie uit het coronaherstelfonds. Dat is een speciaal fonds dat was ingesteld om de Europese economieën te ondersteunen na de Covid- en energiecrisis.
De commissie had er recent bij alle landen al op aangedrongen haast te maken met het indienen van suggesties hoe ze het geld willen besteden uit dit Herstel- en Veerkrachtfonds (RRF, Recovery and Resilience Facility). Uiterlijk in 2026 stoppen deze subsidies en leningen voor onder meer groene energie. De landen die dan nog geen aanvragen hebben ingediend lopen het geld mis.
De Nederlandse aanvraag betreft onder meer een onderwijsprogramma en een systeem om overbelasting van het elektriciteitsnet tegen te gaan.
De betaling aan Nederland wordt nu nog gecheckt door een speciaal comité van de EU-landen. Dat is doorgaans een routinekwestie.
POPULAIR NIEUWS

Twee miljoen gepensioneerden krijgen in 2027 mogelijk tot 25 procent meer, maar zit je bij PFZW of PMT, dan houd je in januari juist minder over

Gasprijs daalt hard: nu vastzetten of toch nog even wachten?

Geen ondergoed dragen: is dat erg? Dit gebeurt er met je lichaam

Op deze groenten en fruit zitten de meeste bestrijdingsmiddelen. Helpt het om te wassen of schillen?
