SAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic heeft een deal gesloten om zijn AI-datacenters van stroom te voorzien, meldt de Financial Times. Het Amerikaanse AI-bedrijf achter chatbot Claude betaalt 3,4 miljard dollar aan het Amerikaanse OnePWR Solutions voor gasgestookte generatoren. Volgens FT is het de grootste bekende aankoop van stroomopwekkingsapparatuur door een AI-bedrijf.
De investering van Anthropic laat zien hoe grote AI-bedrijven meer controle willen krijgen over de infrastructuur achter de AI-activiteiten. AI-bedrijven maken gebruik van gespecialiseerde energiebedrijven voor hun stroom. Maar de vraag is zo groot dat Anthropic ervoor kiest om de tussenpersoon over te slaan en de productie van stroom zelf in handen te nemen. Het AI-bedrijf heeft voor de komende jaren al 895 miljard dollar gereserveerd voor datacenters en de uitbreiding van infrastructuur.
Anthropic gaat mogelijk deze maand naar de beurs en dat zou een van de grootste beursgangen ooit kunnen worden.
POPULAIR NIEUWS

Hoe je brood niet moet invriezen

Ik heb een pensioen van 3500 per maand. In welk prettig Europees land kan ik het beste gaan wonen

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand

Krijg je in 2027 tot 25 procent meer pensioen? Geef het niet meteen allemaal uit, want daarna kan je uitkering jaren achterblijven

Waar je salaris het meest waard is: Koeweit wint, Nederland twaalfde
