BRUSSEL (ANP/AFP) - Minstens elf landen in Europa zijn geraakt door de cyberaanvallen op koelsystemen. Dinsdag werd bekend dat ook koelinstallaties in Duitsland, Roemenië en het Verenigd Koninkrijk getroffen zijn. Nog geen enkele groep heeft de aanvallen opgeëist.
België werd hard getroffen door de hack. Naast Delhaize, het zusterbedrijf van Albert Heijn, werden ook Carrefour, Spar en Intermarché geraakt door de cyberaanval. Ook koelkasten en vriezers in Estland, Ierland, Finland, Zweden, Italië en Luxemburg hadden te maken met een aanval, waardoor de temperaturen opliepen. Grote Nederlandse supermarkten hadden geen last van gehackte vriezers. Wel zouden slagers en kleinere buurtwinkels in Nederland getroffen zijn.
Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de cyberaanval. De Italiaanse regering voerde dinsdag spoedoverleg met de bazen van de inlichtingendiensten naar aanleiding van het incident. De nationale cyberbeveiligingschef van het VK zei dat het "de hele voedselvoorzieningsketen" trof.
POPULAIR NIEUWS

De Lelijke Eend is terug als elektrische Citroën: wat is er nog over van de oude?

Een thuisbatterij vóór januari kopen? Reken eerst deze drie scenario’s door

Android-malware zet stiekem een verborgen menu aan: zo zie je of het bij jou openstaat

Welke hortensia's snoei je voor de winter en welke laat je juist met rust?

Gen Z-ouders laten gentle parenting los: deze opvoedtrend wint terrein
