Trump dreigt met nieuwe heffingen voor 'anti-Amerikaanse' landen

Economie
door anp
maandag, 07 juli 2025 om 6:06
bijgewerkt om maandag, 07 juli 2025 om 6:18
anp070725034 1
De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social laten weten dat de importheffingen voor verschillende landen maandag om 12.00 uur lokale tijd (18.00 uur Nederlandse tijd) per brief bekend worden gemaakt. Trump dreigt ook met aanvullende tarieven van 10 procent voor landen die zich aansluiten bij het "anti-Amerikaanse beleid" van BRICS.
BRICS is een economische samenwerkingsorganisatie van Brazilië, Rusland, India, China, Zuid-Afrika, Indonesië, Iran, de VAE, Egypte en Ethiopië en wordt gezien als tegenhanger van de G7.
Trump kwam in april met allerlei heffingen voor verschillende landen. Hij stelde eerder een deadline van 9 juli om een akkoord over handelstarieven te bereiken.
De Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick liet weten dat de tarieven die Trump maandag aankondigt, vanaf 1 augustus ingaan. "Trump is nu bezig de hoogte van de heffingen te bepalen", aldus Lutnick tegen verslaggevers.