
De Vegetariërsbond biedt de Tweede Kamer morgen een door zesduizend mensen ondertekende petitie aan. Hierin roepen ze op om mensen die in een ziekenhuis of langdurige zorg zijn opgenomen, altijd de mogelijkheid te bieden om een vegetarische maaltijd te krijgen.
De bond vindt het niet meer van deze tijd dat er standaard vlees of vis in het eten zit. "Wie de pech heeft in het ziekenhuis of een zorginstelling te belanden, heeft geen recht op vegetarische of plantaardige voeding. Het is maar afwachten wat de instelling de patiënt voorschotelt", aldus een woordvoerder van de Vegetariërsbond in RTL Nieuws.
"We hopen dat de zorgsector er werk van gaat maken en het onderwerp hoger op de agenda komt te staan in de Kamer. Voor gedetineerden is de zaak beter geregeld", zegt de club. “Patiënten moeten nu ook echt volwaardige en afwisselende vegetarische of plantaardige maaltijden met verse ingrediënten kunnen krijgen.”
De petitie bouwt door op een manifest voor plantaardig eten als standaardmenu in ziekenhuizen, een initiatief van orthopedisch chirurg Patrick Deckers dat door zevenhonderd zorgprofessionals werd ondertekend. Hij wees erop dat vegetarisch eten al in elf New Yorkse ziekenhuizen de norm is.
Bron(nen): RTL Nieuws
POPULAIR NIEUWS

Ik heb een pensioen van 3500 per maand. In welk prettig Europees land kan ik het beste gaan wonen

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand

Krijg je in 2027 tot 25 procent meer pensioen? Geef het niet meteen allemaal uit, want daarna kan je uitkering jaren achterblijven

Waar je salaris het meest waard is: Koeweit wint, Nederland twaalfde
