
Tony Blair vindt de terugtrekking van de westerse troepen “tragisch, gevaarlijk en onnodig”. Blair nam samen met George W Bush het besluit het land binnen te vallen.
Volgens Blair is de terugtrekking van westerse troepen “niet in het belang van de Afghanen, noch in dat van ons”, schrijft hij in een opiniestuk. De beslissing tot terugtrekking werd volgens Blair ingegeven door “het gehoorzamen aan een imbeciele slogan over het beëindigen van eeuwige oorlogen”. De voormalige Britse premier verwijst hiermee naar verkiezingsbeloften van huidig Amerikaans president Joe Biden.
Blair geeft toe dat er fouten zijn gemaakt rond de oorlog in Afghanistan “maar de reactie op onze fouten zijn jammer genoeg nog meer fouten”. Alle winst die de afgelopen twintig jaar werd geboekt, dreigt verloren te gaan, klonk het. “De terugtrekking doet elke jihadistengroep overal ter wereld juichen”.
Bron(nen): Guardian
POPULAIR NIEUWS

Box 3-halvering gaat niet door, maar met €120.000 spaargeld moet je vóór 1 januari toch je saldo checken

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand
