DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Fleur Agema is hard gebotst met de Tweede Kamer, omdat zij volgens de meeste partijen de "doorgeschoten marktwerking in de zorgsector" niet wil stoppen. Onder aanvoering van haar eigen partij PVV wil een meerderheid dat investeerders die uit zijn op snelle winsten worden verbannen uit de zorg. De Kamer heeft al meerdere moties aangenomen die het kabinet oproepen deze zogeheten private equity (PE) te verbieden.
Het vorige kabinet weigerde dit te doen en Agema volgt precies dezelfde lijn, verwijten ook GroenLinks-PvdA, SP en CDA haar woensdag in een debat. Ze wijzen erop dat elk jaar 10 miljard euro publiek geld verdwijnt in de zakken van "graaiers". Ze vinden de wet die de PVV-minister voorbereidt om onder meer dit graaien tegen te gaan, volstrekt onvoldoende.
Ook NSC en BBB zijn kritisch over de hoge winsten die zorgaanbieders soms maken. De VVD zegt dat het niet mogelijk en niet wenselijk is om private aanbieders helemaal te weren en hamert op toezicht.
POPULAIR NIEUWS

Allerzielen: Wat gebeurt er eigenlijk met je als je verbrandt in de oven

Zonnepanelen? Vanaf januari telt niet alleen hoeveel je opwekt

Verwarming uit in de slaapkamer? Onder 15 graden loop je meer risico op schimmel

Verwarming ’s nachts op 15 graden? Niet als je deze installatie hebt

Ouder worden en 's nachts steeds vaker naar de wc: hier komt dat door
