DOUALA (ANP/AFP) - Bij confrontaties tussen veiligheidstroepen en demonstranten zijn in Kameroen vier doden gevallen, melden de autoriteiten zondag. Oppositieleider Issa Tchiroma Bakary, die claimt de verkiezingen op 12 oktober te hebben gewonnen, had zijn aanhangers opgeroepen vreedzaam te demonstreren aan de vooravond van de officiële bekendmaking van de verkiezingsresultaten. In Kameroen geldt een verbod op openbare bijeenkomsten.
Bakary zegt dat hij 54,8 procent van de stemmen heeft gekregen. Maar naar verwachting zal de 92-jarige president Paul Biya, die al 43 jaar aan de macht is, een achtste termijn winnen. Critici zeggen dat de verkiezingen oneerlijk verlopen zijn.
De gouverneur van de regio Littoral zei dat demonstranten in Douala, de grootste stad van Kameroen, politiestations en een brigade van de gendarmerie hadden aangevallen. Journalisten van persbureau AFP melden dat betogers kogelhulzen lieten zien die volgens hen afkomstig waren van veiligheidstroepen die met scherp schoten nadat ze traangas hadden ingezet.
POPULAIR NIEUWS

Houtkachel aan nu het vriest? Bij windkracht 2 of minder springt de Stookwijzer op rood

Chrome heeft een extra beschermstand tegen oplichters, maar je moet hem zelf aanzetten

Ligt er nog een oude iPod in huis? Mogelijk is hij duizenden euro's waard

Wil je een leugenaar herkennen? Let niet op zijn blik, maar op de details

Belt Groen Adviespunt of Saldeerplan over je thuisbatterij of warmtepomp? Over deze namen klagen veel mensen bij de Consumentenbond
