CHMELNYTSKY/KYIV (ANP/AFP) - Een Oekraïens tribunaal heeft de eerste twee gevangenen 'vrijgelaten' om te gaan vechten met de strijdkrachten in de oorlog tegen Rusland. Twee wegens diefstal veroordeelde gedetineerden worden op bevel van het tribunaal overgedragen door de gevangenis aan de Nationale Garde van Oekraïne.
De twee gaan onder contract militaire dienst doen, zo werd bekendgemaakt door het tribunaal in Chmelnytsky dat vijftig gevallen beoordeelt. De twee zijn al gekeurd voor militaire dienst. Er zouden zich in het land al 3000 veroordeelden hebben aangemeld om dienst te nemen in ruil voor hun voorwaardelijke vrijlating.
Eerder deze maand werd een wet ingevoerd om veroordeelden naar het front te sturen. De zwaarste misdadigers komen niet in aanmerking. Dat zijn volgens de regels mensen die meer dan twee anderen hebben vermoord of veroordeeld zijn voor seksuele misdrijven, corruptie of aanslagen op de nationale veiligheid.
POPULAIR NIEUWS

Box 3-halvering gaat niet door, maar met €120.000 spaargeld moet je vóór 1 januari toch je saldo checken

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand
