DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber (PVV) weigerde vrijdag zowel voor als na de ministerraad vragen van journalisten te beantwoorden over onder meer de asielbegroting. De Volkskrant meldde dat Faber financiënminister Eelco Heinen om 3,5 miljard euro extra heeft gevraagd voor asielopvang.
Op de vraag waarom Faber niet beschikbaar was voor vragen, antwoordde haar woordvoerder: "Daarom niet." De zegsman liet doorschemeren dat niet hij, maar de minister dit besluit had genomen.
De Volkskrant schrijft dat Faber dit jaar al 900 miljoen euro nodig heeft voor haar asielbeleid. De rest van de tegenvaller zou rond de zomer worden behandeld.
De begroting van Faber werd al weggehoond in het parlement, omdat beide Kamers die totaal niet realistisch vonden. Faber zou rekenen op een veel kleinere asielinstroom, waarvan al werd gewaarschuwd dat die niet gehaald zou worden.
POPULAIR NIEUWS

Twee miljoen gepensioneerden krijgen in 2027 mogelijk tot 25 procent meer, maar zit je bij PFZW of PMT, dan houd je in januari juist minder over

Gasprijs daalt hard: nu vastzetten of toch nog even wachten?

Op deze groenten en fruit zitten de meeste bestrijdingsmiddelen. Helpt het om te wassen of schillen?

Ook in incognito: deze pornosites delen je gegevens al voordat je toestemming geeft
Yeşilgöz: gesprek belastingplan heeft langer geduurd dan nodig en dat ligt uiteraard aan anderen
