AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace Nederland heeft maandag aangifte gedaan bij het Openbaar Ministerie tegen de bedrijven Chemours en Tata Steel. Daarmee voegt de milieuorganisatie zich bij de strafzaken van omwonenden en hun advocaat Bénédicte Ficq.
Directeur Andy Palmen van Greenpeace Nederland: "Omwonenden van vervuilende industrieën worden nauwelijks beschermd tegen bedrijven die schaamteloos het klimaat, de leefomgeving en de gezondheid van mensen verzieken. Dat zien we bij Tata Steel en Chemours, maar ook bij Schiphol en bij bijvoorbeeld de gaswinning in Groningen. Het is de hoogste tijd dat de leidinggevenden van grote vervuilers zich hiervoor gaan verantwoorden."
Greenpeace wil de omwonenden steunen die in actie komen tegen deze bedrijven die hun gezondheid aantasten. De organisatie doet dat "vanwege onthullingen waaruit blijkt dat beide bedrijven al decennialang zelf op de hoogte waren van de vervuiling en mogelijke gevaren, maar dat er niet is ingegrepen en informatie voor omwonenden is achtergehouden".
POPULAIR NIEUWS

Box 3-halvering gaat niet door, maar met €120.000 spaargeld moet je vóór 1 januari toch je saldo checken

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand
