HOENDERLOO (ANP) - Het Nationale Park De Hoge Veluwe geeft geen reactie op het besluit van de provincie Gelderland om een vergunning af te geven die afschot van een wolf in het park mogelijk maakt. Volgens een woordvoerster is het aan de provincie om de beweegredenen voor het besluit toe lichten.
De wolf waar het om gaat, zou in april een hardloopster in De Hoge Veluwe hebben gebeten. De provincie meldde dat woensdag op basis van onder meer DNA-onderzoek. Deskundigen stelden vast dat de 'probleemwolf' vaker mensen benaderde en afwijkend gedrag vertoonde. Afschot is volgens Gelderland nodig om de veiligheid te garanderen.
Na het incident zijn andere maatregelen overwogen, zoals het afsluiten van het park, een pijnprikkel en verjaging, maar die zijn beoordeeld als ineffectief of onuitvoerbaar. De Hoge Veluwe pleitte er na het voorval met de hardloopster voor de wolf in kwestie af te schieten. De parkdirectie wil wolven al langer kunnen bejagen en stelt dat ze de biodiversiteit aantasten.
POPULAIR NIEUWS

Zoveel kinderbijslag krijgen een Belg, een Duitser en jij per kwartaal

Onderzoekers: eet van de kiwi ook de schil. Maar was hem wel goed

In Amerika het dubbele verdienen? Bij deze drie beroepen verschilt het loon flink

1,2 miljoen loonstroken verraden het: in deze 10 banen stijgt het salaris het snelst

Ramen aan de buitenkant beslagen na een heldere nacht? Dan doet je glas het juist goed
