
De terroristen van Islamitische Staat (IS) zijn in de ruïnes van het Romeinse Palmyra begonnen met verwoestingen. Dit zei woensdag de gouverneur van de Syrische provincie Homs, Talal Barazi. Volgens hem zijn er onbevestigde berichten dat er ook beelden in de tempel van Baäl-Shamin zijn verwoest. Hij gaf verder geen bijzonderheden.
De stad Homs ligt 140 kilometer ten westen van Tadmur waar de imposante ruïnes van Palmyra naast liggen. De soennitische extremisten van IS namen een week geleden Tadmur en de ruïnes in. Eerder verwoestte de aanhang van IS cultureel erfgoed in Irak. De IS verkoopt naar verluidt ook kunstschatten op de zwarte markt. Gebedshuizen van andere godsdiensten inclusief van de sjiitische moslims vormen ook het doelwit van de slopers van IS.
President Bashar al-Assad hoopt dat het sloopwerk van IS hem meer internationale steun in de strijd tegen tegenstanders oplevert.
POPULAIR NIEUWS

Gen Z-ouders laten gentle parenting los: deze opvoedtrend wint terrein

Democraten winnen Huis én Senaat, maar hun grootste gevaar zijn ze zelf

Belt Groen Adviespunt of Saldeerplan over je thuisbatterij of warmtepomp? Over deze namen klagen veel mensen bij de Consumentenbond
Steenrijke Musk erkent dat Republikeinen ondanks zijn inspanningen verloren

Japanners groepsmensen, Amerikanen individualistisch? Nieuwe studie geeft ander perspectief
