UTRECHT (ANP) - Het middel XenTari mag toch worden ingezet om de eikenprocessierups te bestrijden. Eerder meldde de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) dat gemeenten die het middel gebruikten in overtreding waren, maar dat blijkt dus niet zo te zijn.
De ILT schreef in een bericht van vorige week dat XenTari alleen in de landbouw mag worden gebruikt als gewasbeschermingsmiddel. Maar het mag dus ook dienen als bestrijdingsmiddel op een plek met veel mensen en dieren, meldt de ILT maandag.
Het middel doodt alle rupsen in een boom. Overigens werd het beestje dat irritatie en jeuk veroorzaakt het afgelopen jaar steeds minder gezien. Toch hadden mensen soms veel last van de eikenprocessierups.
POPULAIR NIEUWS

Box 3-halvering gaat niet door, maar met €120.000 spaargeld moet je vóór 1 januari toch je saldo checken

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand
