
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vervoersmaatschappij MIVB in Brussel heeft zaterdag laten weten dat niemand van de federale regering afgelopen dinsdag heeft verzocht metrolijnen te sluiten. De minister van Binnenlandse Zaken, Jan Jambon, zei vrijdag nog tegen parlementsleden dat na de eerste aanslagen op het vliegveld van Brussel rond 08.00 uur besloten is de metro en de vijf grote treinstations preventief te evacueren.
Dat besluit zou om 8.50 uur zijn genomen en om 09.04 uur zijn uitgevoerd. De evacuatie van de metro is voor de terroristische aanslag op de metro genomen, verzekerde Jambon in de Belgische Tweede Kamer.
De aanslag was dinsdag om 09.11 uur ter hoogte van het station Maalbeek. Een woordvoerder van de MIVB zei zaterdag dat er bij het vervoersbedrijf geen enkel verzoek tot sluiting of evacuatie is binnengekomen. Jambon zei zaterdag in een reactie dit uit te gaan zoeken.
POPULAIR NIEUWS

Zoveel kinderbijslag krijgen een Belg, een Duitser en jij per kwartaal

Onderzoekers: eet van de kiwi ook de schil. Maar was hem wel goed

In Amerika het dubbele verdienen? Bij deze drie beroepen verschilt het loon flink

Plaque in je slagaders verdwijnt niet, maar kan wel stabieler worden: zo verklein je de kans op een hartinfarct

1,2 miljoen loonstroken verraden het: in deze 10 banen stijgt het salaris het snelst
