
DDonald Trump is ervan overtuigd dat de betrekkingen van de VS met China onder zijn nieuwe ambassadeur zullen verbeteren. Terry Branstad, zijn kandidaat voor de post, kent het land en weet hoe je doelen moet bereiken, zei de toekomstig president donderdagavond (plaatselijke tijd) tijdens een toespraak in Des Moines. Trump haalde Branstad, die gouverneur is in de staat Iowa, donderdag kort op het podium.
Trump benadrukte tijdens de toespraak nog maar eens dat de relatie tussen beide landen moeizaam is, omdat China zich oneerlijk opstelt. ,,China is geen markteconomie. Het wordt tijd dat ze zich aan de regels houden en ze zullen zich aan de regels gaan houden.''
Tijdens zijn campagne had de Republikeinse presidentskandidaat al de nodige kritiek op Peking. Vorige week maakte Trump het er niet beter op omdat hij een telefoongesprek voerde met de president van Taiwan. Dat ligt in Peking bijzonder gevoelig, omdat de eilandstaat wordt beschouwd als onderdeel van de Volksrepubliek China.
POPULAIR NIEUWS

Box 3-halvering gaat niet door, maar met €120.000 spaargeld moet je vóór 1 januari toch je saldo checken

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand
