ARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.
De slachtoffers kwamen met de verdachten in contact via datingapps. Een leuk opgebouwd contact veranderde in bedreigingen en afpersingen, aldus de politie.
De aanhoudingen zijn gedaan in een "omvangrijk onderzoek", meldt de politie. Meer aanhoudingen zijn niet uitgesloten. Volgens de politie is het fenomeen sextortion, ofwel seksuele afpersing, een groeiend probleem. Er wordt ingespeeld op angst of schaamte en het motief van daders kan van seksuele of financiële aard zijn.
POPULAIR NIEUWS

Is een boterham met kaas gezonder dan een tosti?

Dit zijn de 10 duurste Nederlandse steden om in 2026 te wonen

Gasprijs daalt hard: nu vastzetten of toch nog even wachten?

Fietser rijdt door rood, maar jij kunt toch moeten betalen: zo zit dat

Bank met het spaargeld van de helft van de bevolking van Paraguay valt om, chaos in de straten
