AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) inventariseert nog wat de schade is na de demonstratie op de Roeterseilandcampus van maandag. Dat laat een woordvoerder van de universiteit dinsdagmiddag weten. Na afloop van de demonstratie werden vernielingen aangericht in het ABC-gebouw.
Het College van Bestuur (CvB) besloot dat alle campussen van de UvA dinsdag en woensdag dichtblijven, op uitzondering van de faculteiten geneeskunde en tandheelkunde. Reden is dat de veiligheid van de mensen op de universiteitslocaties niet kan worden gegarandeerd. Of helemaal zeker is dat de campussen weer opengaan donderdag, durft de zegsman nog niet te zeggen.
Het CvB liet eerder weten dat de demonstratie van maandag "ordelijk" is verlopen, maar dat de sfeer na afloop omsloeg toen in het zwart geklede en gemaskerde mensen het pand binnengingen en vernielingen aanrichtten. De UvA heeft aangifte gedaan van huisvredebreuk en vernieling. De afgelopen week zijn op meerdere locaties van de UvA pro-Palestijnse demonstraties geweest die willen dat de universiteit de banden verbreekt met Israëlische instituten die deelnemen aan "genocide, apartheid en uitbuiting van het Palestijnse volk en hun land".
De UvA schatte vorige week dat de protesten op de Roeterseilandcampus en de andere UvA-locaties Oudemanhuispoort en Binnengasthuis voor 1,5 miljoen euro aan schade hebben aangericht. In samenspraak met verschillende partijen zou worden gekeken "of en hoe die schade te verhalen is", aldus de universiteit toen.
POPULAIR NIEUWS

Zoveel kinderbijslag krijgen een Belg, een Duitser en jij per kwartaal

Ramen aan de buitenkant beslagen na een heldere nacht? Dan doet je glas het juist goed

Onderzoekers: eet van de kiwi ook de schil. Maar was hem wel goed

In Amerika het dubbele verdienen? Bij deze drie beroepen verschilt het loon flink

1,2 miljoen loonstroken verraden het: in deze 10 banen stijgt het salaris het snelst
