
De Verenigde Staten hebben cyberaanvallen door buitenlandse overheden en criminelen bovenaan de lijst gezet van grootste bedreigingen tegen het land. Reden is dat dergelijke aanvallen de nationale veiligheid ondermijnen.
Dat heeft James Clapper, het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, gezegd tijdens een bijeenkomst van het Amerikaanse Congres. Landen die als potentiële dreiging worden beschouwd zijn Rusland, China, Noord-Korea en Iran. Vooral Rusland vormt een groter gevaar dan tot nu toe werd ingeschat.
De VS hebben afgelopen jaar meerdere keren te maken gehad met cyberaanvallen. In november werd bijvoorbeeld filmmaatschappij Sony Pictures gehackt door Noord-Korea vanwege de film The Interview. Daarin wordt de moord op de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un beraamd.
Clapper moest overigens toegeven dat de VS zelf ook geen schoon geweten hebben als het om cyberaanvallen gaat. Afgelopen week kwam nog aan het licht dat de digitaal beveiliger Gemalto is gehackt door de Amerikaanse inlichtingendienst NSA. Gemalto beveiligt onder meer chips en simkaarten die ook in Nederland worden verkocht.
POPULAIR NIEUWS

Verwarming uit in de slaapkamer? Onder 15 graden loop je meer risico op schimmel

Is bruine rijst écht gezonder? Het antwoord is minder simpel dan je denkt

Onderzoekers: eet van de kiwi ook de schil. Maar was hem wel goed

In Amerika het dubbele verdienen? Bij deze drie beroepen verschilt het loon flink

Plaque in je slagaders verdwijnt niet, maar kan wel stabieler worden: zo verklein je de kans op een hartinfarct
