LAUSANNE (ANP/DPA) - Sporters uit Rusland en Belarus mogen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen niet meedoen aan de atletenparade. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) besloten tijdens een bestuursvergadering in Lausanne. De reden is de Russische invasie in Oekraïne, die ruim twee jaar geleden begon. Het Internationaal Paralympisch Comité besloot eerder al Russen en Belarussen te weren bij de opening van de Paralympics.
Het IOC laat Russen en Belarussen in individuele sporten toe op de Spelen in Parijs, maar zij moeten dat doen onder neutrale vlag, werd in december besloten. De sporters mogen ook geen enkele band met het leger hebben en openlijk afstand nemen van de Russische agressie tegen Oekraïne.
De openingsceremonie van de Spelen is gepland op 26 juli. De deelnemende landen varen in een botenparade over de Seine langs het publiek.
POPULAIR NIEUWS

Ik heb een pensioen van 3500 per maand. In welk prettig Europees land kan ik het beste gaan wonen

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand

Krijg je in 2027 tot 25 procent meer pensioen? Geef het niet meteen allemaal uit, want daarna kan je uitkering jaren achterblijven

Waar je salaris het meest waard is: Koeweit wint, Nederland twaalfde
