LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.
Door de uitbreiding verwacht directeur Hugh Brasher dat er ruim 150 miljoen pond (173 miljoen euro) opgehaald kan worden voor goede doelen. Afgelopen editie werd er een recordbedrag van 90 miljoen pond opgehaald, waarmee de marathon zijn status als grootste eendaagse fondsenwervingsevenement ter wereld verstevigde. Verder verwacht Brasher de Britse economie een impuls van 400 miljoen pond te kunnen geven met de tweedaagse marathon.
Een recordaantal van meer dan 1,3 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de 47e editie, een toename van 18 procent. Afgelopen editie liep de Keniaan Sabastian Sawe als eerste ooit in een officiële wedstrijd onder de magische grens van twee uur, goed voor een wereldrecord van 1.59.30.
POPULAIR NIEUWS

Verwarming uit in de slaapkamer? Onder 15 graden loop je meer risico op schimmel

Ouder worden en 's nachts steeds vaker naar de wc: hier komt dat door

Bij welke snelheid rijdt je auto écht het zuinigst? Het antwoord staat niet op je snelheidsmeter

Is bruine rijst écht gezonder? Het antwoord is minder simpel dan je denkt

Plaque in je slagaders verdwijnt niet, maar kan wel stabieler worden: zo verklein je de kans op een hartinfarct
