
Meer dan 55 procent van de spermamonsters van een Franse vruchtbaarheidskliniek bevatten hoge gehaltes glyfosaat, 's werelds meest gebruikte onkruidverdelger. Glyfosaat is – ondanks sterke baanwijzigingen dat het voor mens en dier zeer schadelijk is – nog altijd toegestaan voor boeren om hun opbrengst te verhogen. De stof wordt er ook sterk van verdacht de ziekte van Parkinson te veroorzaken.
Dit maakt het aannemelijk een negatieve invloed van de omstreden chemische stof op de voortplanting en mogelijk op het nageslacht, stellen wetenschappers in nieuw onderzoek in Science Direct.
Wereldwijd dalen de vruchtbaarheidscijfers en veel onderzoekers vermoeden dat blootstelling aan giftige chemicaliën zoals glyfosaat een belangrijke oorzaak is van de daling. Het artikel ondersteunt dat vermoeden. Werknemers in de landbouw hadden de hoogste glyfosaatspiegels.
Bij 96 procent van de boeren die deelnamen aan het onderzoek, werd de stof in sperma teruggevonden. De onderzoekers schrijven dat het verstandig zou zijn voor regelgevende instanties 'om het voorzorgsprincipe toe te passen', wat betekent dat ervoor wordt gekozen extra maatregelen te treffen om de gezondheid te beschermen, totdat er verder onderzoek is gedaan.
Lees ook
POPULAIR NIEUWS

Allerzielen: Wat gebeurt er eigenlijk met je als je verbrandt in de oven

Zonnepanelen? Vanaf januari telt niet alleen hoeveel je opwekt

Verwarming uit in de slaapkamer? Onder 15 graden loop je meer risico op schimmel

Verwarming ’s nachts op 15 graden? Niet als je deze installatie hebt

Ouder worden en 's nachts steeds vaker naar de wc: hier komt dat door





