De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog en tikte een nieuw recordniveau aan. De beurshandel staat vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank later op de dag de rente in de eurozone gaat verlagen met een kwart procentpunt tot 3,75 procent.
Het zal de eerste verlaging zijn sinds 2019. De centrale bank begon vanaf midden 2022 in een recordtempo de rente te verhogen tot het huidige recordniveau van 4 procent om de hoge inflatie te bestrijden. Nu de inflatie onder controle lijkt, hoopt de ECB met de lagere leenkosten het economische herstel in het eurogebied te stimuleren.
De AEX-index noteerde kort na opening van de markt 0,6 procent hoger op 924,27 punten. De hoofdindex steeg een dag eerder al 1,9 procent tot een nieuw slotrecord van 918,67 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 928,51 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent. De DAX in Frankfurt won 0,6 procent, ondanks een onverwachte daling van de Duitse fabrieksorders in april.
Lees ook
POPULAIR NIEUWS

Box 3-halvering gaat niet door, maar met €120.000 spaargeld moet je vóór 1 januari toch je saldo checken

Waar in Europa schijnt de zon in de winter het meest?

Waarom je ook in de herfst en winter je ramen moet openen

Tanken, laden, auto van de zaak en vignet: dit verandert er in 2027 voor automobilisten

Met deze studie verdien je na anderhalf jaar al gemiddeld 6.450 euro bruto per maand
